przejdź do treści
 1. Strona Główna/
 2. Porady do prania Surf/
 3. Sekret trwałego zapachu
Kobieta szczęśliwa podczas prania

Sekret trwałego zapachu

Pink background with flowers
Dowiedz się co zrobić, aby świeży zapach Twojego prania utrzymywał się jak najdłużej.

Nic nie może się równać z zapachem świeżo wypranych ubrań, pościeli i ręczników, dlatego wszyscy chcemy, żeby utrzymywał się on jak najdłużej. Wyjątkowa linia produktów Surf pomoże ci uzyskać niezrównaną świeżość wypranych ubrań i zachować ją po włożeniu ich do szafy, dzięki czemu możesz długo rozkoszować się swoim ulubionym zapachem.

Używaj wysokiej jakości produktów gwarantujących trwałość zapachu

Twoje pranie nie pachnie świeżo? Jeśli z twoją pralką jest wszystko w porządku, a ubrania, pościel i ręczniki pierzesz regularnie, być może wina leży po stronie środka piorącego.

Sięgnij po proszek do prania Surf z technologią uwalniania zapachu, dzięki której aromat świeżości wnika głęboko we włókna tkanin. Albo wypróbuj płyn do prania Surf Tropikalna Lilia & Ylang Ylang, dzięki któremu twoje pranie będzie wyjątkowo czyste, a w twojej szafie przez długi czas utrzymywać się będzie zniewalający, egzotyczny zapach. Twoje pranie lśnić będzie czystością, a ty możesz przez cały dzień rozkoszować się stopniowo uwalnianym, świeżym zapachem.

Susz poprawnie 

Za brak trwałości zapachu może odpowiadać nieodpowiednia technika suszenia. Pamiętaj:

 • Po zakończeniu cyklu nie zostawiaj wilgotnego prania przez zbyt długi czas w pralce – w przeciwnym razie zaczną się w nim namnażać bakterie.

 • Bezpośrednio po wypraniu wyjmij odzież lub pościel z pralki i rozwieś do wyschnięcia bądź załaduj do suszarki bębnowej.

Co zrobić, żeby tkaniny zachowały przyjemny zapach po włożeniu do szafy

Ubrania wyprane z dodatkiem płynu lub proszku Surf z technologią stopniowego uwalniania zapachu? Tak!

Wysuszone od razu po wypraniu? Tak!

Jak więc sprawić, żeby zachowały przyjemny zapach również po włożeniu do szafy?

 • Trwały efekt zagwarantuje ci dodanie do prania płynu Mountain Fresh, który dzięki kompozycji pięciu aromatycznych ziół nadaje tkaninom świeży, wiosenny zapach przywodzący na myśl nagrzaną słońcem łąkę i delikatną, orzeźwiającą bryzę.

 • Nie wkładaj do szafy niczego, co nie jest całkowicie suche – wilgotna pościel lub ubrania nabiorą przykrego, stęchłego zapachu, który szybko przeniknie pozostałą zawartość szafy.

 • Starannie rozwieszaj ubrania – jeśli wysychają zmięte, nie tylko wymagają prasowania, ale też szybko tracą świeży zapach.

 • Pozwól ubraniom oddychać – one również potrzebują nieco przestrzeni!

 • Dbaj o czystość i świeży zapach wnętrza szafy – a jeśli o tym mowa…

Jak sprawić, żeby w szafie utrzymywał się przyjemny zapach

Staranne rozwieszanie ubrań ma duże znaczenie, ale równie ważne jest miejsce, do którego je chowamy. Wnętrze szaf i szuflad powinno pachnieć świeżością. Taki efekt można uzyskać, na przykład umieszczając w nich waciki nasączone perfumami. Warto też wypróbować inne skuteczne sposoby:

 • Olejki eteryczne – nasącz ulubionym olejkiem waciki lub chusteczki higieniczne i umieść je w rogach szafy.

 • Bibułki lub saszetki zapachowe – aby uzyskać długotrwały efekt, umieść je między złożonymi ubraniami.

 • Drewniane wieszaki zapachowe – idealne rozwiązanie w przypadku odzieży, którą wolisz przechowywać na wieszaku.

 • Kostki mydła owinięte miękkim materiałem – w ten sposób unikniesz bezpośredniego kontaktu mydła z ubraniami.

Zadaj o przyjemny zapach w szufladach

Olejki eteryczne, bibułki i saszetki zapachowe oraz mydło w kostce doskonale sprawdzają się również w przypadku ubrań przechowywanych w szufladach. Podobnie jak odzież na wieszakach, ubrania złożone w stosiki w szufladach też potrzebują przestrzeni. Dlatego w każdej szufladzie pozostaw nieco miejsca, żeby twój ulubiony zapach Surf mógł odpowiednio się rozprzestrzenić.

Dzięki produktom Surf z technologią stopniowego uwalniania zapachu i naszym praktycznym wskazówkom możesz rozkoszować się świeżością ubrań i pościeli aż do kolejnego prania.